Všechna zvířata je nyní třeba chránit před klíšťaty

Děčínsko – Své psy by teď měli lidé kontrolovat mnohem častěji a bedlivěji, než je tomu v jiném období. Právě v tuto dobu totiž zvířatům nejvíce hrozí, že se na nich usadí blechy a klíšťata.

“Poslední dny se k nám dostávají psi, kteří mají plno klíšťat. Jednomu jsme jich dokonce vytahovali asi padesát,” uvedla vedoucí děčínského útulku Eveline Jahelková. Poznamenala, že lidé by měli psy věnčit spíš v nízké trávě a vyhýbat se vysoké trávě, lesům, oblastem s keři. “Nebo je alespoň důležité, psa po vycházce v lese důkladně prohlédnout,” řekla Jahelková.

Dnes je na trhu spousta výrobků, které je možné na psa aplikovat a ochránit ho tak před parazity. “Málo lidí ví, že blecha je přenašeč nemocí. Když si pes vykouše blechu a polkne ji, může se nakazit tasemnicí,” vysvětlila vedoucí útulku.

O tom, jaký přípravek na zvíře použít, je nejlepší se poradit s veterinářem. “Ten ví, jestli je na daného psa vhodnější obojek nebo pipeta. Veterinář totiž bere v potaz to, zda se zvíře často koupe, jak je starý a velký,” dodala Eveline Jahelková.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *