Senioři se složili na psí útulek

Horní Hraničná – Téměř 1400 korun vybrali mezi sebou senioři z Domova – penzionu pro důchodce na chebském sídlišti Skalka. Včera dopoledne se vypravili na výlet do psího útulku v Horní Hraničné, kde peníze spočítali a předali správkyni psího útulku v Horní Hraničné Marii Lokingové. Při této příležitosti si v areálu útulku 21 účastníků této výpravy opekli vuřty.

“Už před rokem jsme se na pejsky z útulku složili,” řekla 75letá seniorka Marta Bořánková. Byla jsem se podívat na pejsky a hned jsem si jednoho, křížence jezevčíka, zamilovala. Vzít si ho však nemohu, protože hodně jezdím po návštěvách a pejsek by musel se mnou. Naši mají ale voříška Míšu. Nyní pojedou na dovolenou, tak ho budu hlídat.”

Seniorka Bořánková je v domově penzionu pro důchodce na Skalce spokojená. Těší ji i časté a pestré akce, které se pro obyvatele tohoto zařízení pořádají.

“Důchodci celkem vybrali 1393,50 korun,” sdělil pracovník psího útulku v Horní Hraničné Ludovít Horváth.

Tuto finanční částku správkyně psího útulku v Horní Hraničné Marie Lokingová přidá k další sumě ve výši 2044 korun, kterou získala při dětském dnu na benzinové čerpací stanici Esso v Pomezí nad Ohří.

“Peníze zatím utrácet nebudeme, až jich budeme mít více, koupíme psům něco většího,” uvedla Lokingová. “Jsem ráda, že si na nás senioři vzpomněli a děkuji jim.”

Podle ředitelky Domova – penzionu pro důchodce na Skalce v Chebu Jaroslavy Štádlerové mohou mít senioři zvířátka přímo v zařízení.

“Lidé u nás mají kočičky, pejsky, andulky a rybičky,” oznámila ředitelka. “Pokud jsou na tom zdravotně dobře, nebráníme jim, aby si doma chovali zvířátka. Ta však musí být řádně ošetřena a naočkována,” dodala.

 

Důchodce čeká další výlet už ve čtvrtek. Zúčastní se Přeshraniční krajinné výstavy Cheb – Marktredwitz 2006.Fotografie: Senioři z domova penzionu na Skalce v Chebu si v areálu psího útulku v Horní Hraničné opékali vuřty. Cílem jejich cesty bylo předání finanční sbírky.

Foto Michaela Krechlerová

Fotografie: Pravidla pro bezpečný pohyb okolo koupaliště dodržoval i tento pes, kterému jeho majitel pro jistotu oblékl také plovací vestu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *