Sdružení Piafa ve Vyškově pořádá tábory pro děti

Týdenní pobyty
Na Rychtě v Krásensku jsou určeny dětem s poruchami učení a chování, s nízkým sebevědomím, se špatnou socializací, s hyperaktivitou či komunikačními problémy ve věku od 5let do 14let. Těchto pobytů se děti účastní samostatně bez doprovodu. Program je pro děti cíleně připraven speciálním pedagogem, terapeutem popř. psychologem a dalšími proškolenými pracovníky. Naším cílem je poskytnout dětem nejen kvalitní vyplnění volného času, zábavu a radost z her, ale umožnit jim poznání sebe sama, rozvíjet empatii, komunikační schopnosti a rozvíjet pozitivní vzorce chování. Součástí programu je canisterapie, ballterapie a komunikační aktivity.

Víkendové pobyty
Probíhají ve stejném středisku, tedy na Rychtě v Krásenku, jsou určeny stejným dětem jako u výše     uvedených týdenních pobytů, také program má stejnou skladbu. Přestože je pobyt kratší, je mezi dětmi také velmi oblíbený. Je vhodný pro děti, které nejsou zvyklé či připravené na delší odloučení od rodiny.

Rekondiční pobytové tábory
Jde o rekondiční pobyty v bezbariérovém středisku Březejc jsou především určeny pro rodiče s postiženými dětmi (včetně zdravých sourozenců). Dětské středisko Březejc se nachází nedaleko Velkého Meziříčí v nádherné krajině s rybníky, loukami a lesy. Budova je vybavena společenskou místností, tělocvičnou, hernami, posilovnou, masážní místností, venkovním bazénem, ohništěm a hřišti. Široké chodby dávají prostor pro hry za nepříznivého počasí. Strava je zabezpečena 5x denně. Okolí je přizpůsobeno pro samostatný pohyb vozíčkářů. Je možné vypůjčit si jízdní kolo. Sdružení PIAFA zde pořádá rekondiční pobyty dva týdny po sobě, čehož mohou některé rodiny s dítětem/dětmi využít a celý pobyt si tak protáhnout na 14 dní. Náplní každodenního programu je hipoterapie, ballterapie, canisterapie a táborový program.

Termíny na tábory 2006

Termíny na týdenní pobyt v Krásensku jsou:

  1. turnus 16. – 22. 7. (pro děti od 5 do 10 let), II. turnus 23. – 29. 7. (pro děti od 10 do 15 let)

Víkendový pobyt v Krásensku se bude konat 19. – 21. 5.

Rekondiční pobytový tábor na Březejci bude probíhat v těchto termínech:

  1. turnus 6. – 12. 8., II. turnus 13. – 19. 8.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *