Psí vyhlášku chystají rok. Marně

Vrchlabí – Zastupitelé se již více jak rok snaží přijmout vyhlášku, která dá určitá pravidla pohybu psů ve městě.

Hlasování o konečné podobě vyhlášky je ale stále odkládáno. Poprvé se o ní jednalo už minulý rok v únoru. Zatím bez výsledku. Po normě při- tom volají někteří občané a městští policisté. “V současné době musíme veškeré přestupky řešit podle veterinárního zákona a nelze na místě udělit blokovou pokutu majiteli psa,” uvedl ředitel městské policie Milan Čivrný.

Zastupitelé se rozdělili na dva tábory. Jedni požadovali omezit pohyb psů na celém území Vrchlabí, druzí byli proti restrikcím, pokud majitel svého psa ovládá. “Před rokem se vyhlášku nepodařilo schválit. Výbor životního prostředí se k jejímu vzniku chtěl vyjádřit, a proto jsme hlasování odložili,” uvedl starosta města Jan Sobotka.

Po roce a dvou měsících výbor životního prostředí přednesl na posledním zastupitelstvu upravený návrh. Z diskuse vyplynulo, že text vyhlášky bude ještě upraven. “Celou dobu jsme hledali kompromisní řešení, se kterým by souhlasila většina zastupitelů,” řekl předseda výboru Lukáš Teplý.

Norma by měla jmenovitě určit centrum města, kde se budou moci psi pohybovat pouze na vodítku v doprovodu majitele. Ve zbylých částech Vrchlabí bude muset mít pes při volném pohybu náhubek. “Ke snadné identifikaci bude muset být pes označen známkou, která je vydávána při zaplacení povinného poplatku. Usnadní se tím práce policie,” informoval právník města Vladimír Rypl.

Fotografie: Vrchlabí stále chybí vyhláška o pohybu psů. V připravovaném návrhu se objeví omezení pro jejich pohyb v centru města.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *