Psí tlapky chraňte před solí speciálními mastmi

Sokolov – Každodenní ošetření zvířecích tlapek po návratu z procházky domů doporučují v těchto dnech veterináři v regionu Sokolovsko. Podle sokolovského lékaře Petra Gargela mohou zbytky prosoleného sněhu z chodníků a silnic ve městě zaneseného na končetinách zvířat způsobit vážné zdravotní komplikace.

“Zvířátka mohou mít například velmi bolestivé záněty polštářků na tlapkách. Dalším problémem jsou různé bakterie a plísně,” varuje chovatele Gargel.

“Svým čtyřnohým miláčkům by se lidé měli zvlášť v těchto dnech věnovat více než jindy,” zdůraznil lékař.

Podle něj je lepší si pořídit speciální masti určené zvířatům než běžné krémy používané lidmi.

“Samozřejmě mohou chovatelé namazat tlapky například indulonou. Je však lepší zakoupit ochranné masti přímo ve veterinárních ordinacích. Těmito preparáty předejdou lidé případným alergickým či zánětlivým reakcím na tlapkách zvířat,” dodává lékař a zároveň připomíná opatření před nadcházejícími oslavami příchodu nového roku.

“Lze podávat utišující léky. Se zvířetem by lidé měli komunikovat a rozhodně jej nenechávat samotné doma. Venčit pejska by měli chovatelé raději v odpoledních či podvečerních hodinách a rozhodně by pes neměl být venku bez vodítka,” apeluje na majitele zvířat Gargel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *