Psi pomáhají léčit i udržet pozornost dětí

Upřené psí oči, packy a teplý čumák v klíně dokáží vyléčit duši i tělo člověka. Canisterapii díky brněnskému Sdružení pěstounských rodin vyzkoušely romské děti v nízkoprahové klubovně na Václavské ulici.

Psi Kristýnka, Cindy a Čestmír dokázali nejen klidně sledovat kutálející míček mezi dětmi, ale také vyskočit až půl metru vysoko. Tři drobní psi rasy šeltie zdolali za piškot překážky, které jim vytvořily děti. ” Cindy mi přeskočila přes záda a proběhla mezi nohama,” nadšeně hladila zlatou srst psa osmiletá Michaela.

” Je to zajímavé, romské děti mívají ze psů strach. Zároveň jim však společný kontakt může hodně pomoci,” uvažovala Jarka Rozsypalová ze Sdružení pěstounských rodin. Největším problémem romských dětí je jejich temperament, kvůli kterému mají výchovné potíže. ” Úvod byl úžasný. Děti velmi dobře reagovaly. Myslím, že po nějakém čase bychom docílili zvýšení pozornosti,” chválila výsledek programu terapeutka Eva Vávrová.

Varovala však zároveň před neuváženým pořízením psa. ” Neznamená to, že když mám psa na dvoře, mám canisterapii. Každá výchovná jednotka aktivit se psem má svůj plán a hodnocení,” dodala Vávrová.

Pro canisterapii je podle Vávrové důležité vybrat vhodného a neagresivního psa. Psi jsou poté prověřeni pro práci s dětmi.

Fotografie: Hra se psy léčí. Temperamentní romské děti se díky hře s pejsky dokázaly více soustředit a zklidnit. V canisterapii budou pokračovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *