Příprava canisterapeutických psů

Vážení přátelé,

na poslední valné hromadě jsme se shodli na tom, že naši pejsani si zaslouží kontakt se psy, volnou plochu na dostatečné vyběhání, možnost si přeskočit nějaké překážky. Také bychom měli dbát na jejich výchovu, pravidelně je cvičit, mít možnost se navzájem poradit s ostatními kynology nebo i odborníky na výcvik.

 

Několik let jsem se snažila najít výcvikový prostor přímo ve Frýdku-Místku, snažili jsme se scházet i v areálu jezdeckého oddílu v Místku Pod Štandlem. Na vybudování nového areálu pro výcvik canisterapeutických psů nemá naše občanské sdružení ani potřebný finanční obnos ani personální

zajištění, proto jsem byla ráda, že kynologická organizace ve Frýdlantu n.O. nám vyšla vstříc a dala nám možnost využívat jejich prostory včetně budovy s bufetem a sociálním zařízením. Vy, kteří jste se zúčastnili valné hromady, jste měli možnost cvičiště osobně poznat.

 

Navrhla jsem členské základně, že 1x týdně můžeme cvičiště ve Frýdlantu nad Ostravicí využívat. Pokud jste to ještě dostatečně nezaregistrovali a jste z okolí FM, máte možnost se zapojit do aktivit frýdlantského cvičáku.

 

Pro organizaci Podané ruce je vyčleněn každý pátek od 17 hod. Můžete si areál vyzkoušet nezávazně, ale pokud se budete chtít pravidelně výcviku zúčastňovat, je třeba zaplatit poplatek jako řádný člen cvičiště a to 500Kč/rok a zúčastnit se brigád ke zvelebení výcvikového prostoru. Brigáda nemusí být jen fyzická záležitost, ale pokud pomůžete na nějaké akci, kterou cvičiště pořádá, (Den dětí, prezentace kynologie, pomoc u zkoušek aj.), i takto lze brigády realizovat. Pokud nestihnete pomoci s brigádami, je možno si tyto hodiny zaplatit tj. 400Kč/rok.

 

Tímto se stanete členy kynologické organizace.Členy občanského sdružení Podané ruce jste zajisté nadále, žádné z těchto členství se navzájem nevylučuje. Můžete sedm dnů v týdnu využívat prostory cvičiště, vlastníte-li průkaz člena kynol.organizace. Řízený výcvik je tam ve dnech pátek od 17 hod .- cvičení psů pro canisterapii, sobota od 17 hod. kynologický výcvik – začátečníci, štěňata, příprava na zkoušky základního minima v kynologii, neděle od 9 hod. pokročilí, obrana, stopy, příprava na vyšší kynologické zkoušky.

 

Pátek je vyhrazen naší organizaci nebo zájemcům o canisterapii (výcvik vedu já), sobota a neděle – výcvik vede tým výcvikářů z kynologického cvičiště Frýdlant n.Ostravicí.

 

Výhoda využívání prostor cvičiště je i možnost individuálního výcviku během týdne, jak to každému vyhovuje, může přijít, přijet a pocvičit, využít i překážky.

 

Další možnost s tímto areálem je pro naši organizaci – první pátek v měsíci setkání našich členů /Podané ruce/, kteří nejsou zároveň členy kynologického cvičiště, ale potřebují se poradit, vyzkoušet své psy, setkat se s přáteli. Pokud vás tato možnost zaujala, pak je třeba vzít psa s očkovacím průkazem, aby bylo jasné, že je řádně vakcinován a dostavit se na setkání.

Myslím si, že by bylo škoda nabízené možnosti nevyužít. Cvičiště ve Frýdlantu nad Ostravicí je opravdu krásné, pěšky, autem i vlakem dostupné. Jen musíme chtít si udělat čas na naše psy a přátele a to už za nás nikdo nezorganizuje. Tak se na vás s labradorkou Jenny těšíme na cvičáku!

Helena Fejkusová

(předsedkyně sdružení Podané ruce)

Pro více fotografií z prostředí Kynologického cvičiště ve Frýdlantě nad Ostravicí klikněte na fotografii výše nebo zde (valná hromada 2005).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *