Předávání asistenčních psů – Super den v Helppes

Vážení přátelé a příznivci,

už je to opět téměř rok, co jste s námi prožívali slavnostní chvíle při předávání asistenčních psů handicapovaným klientům na velkolepé charitativní akci Super den v Helppes.
Dovolujeme si Vás oslovit u příležitosti čtvrtého výročí zahájení provozu výcvikového areálu, ovšem letošní ročník bude obzvlášť významný – Helppes zároveň slaví své páté narozeniny. Během těchto pěti let Helppes již uspokojil padesát handicapovaných lidí, kterým pomáhá překonávat překážky, které jim připravil život, speciálně vycvičený pes a téměř 170 našich canisterapeutických týmů přináší potřebným radost a pomoc v různých zařízeních i v soukromí po celé ČR. Tak jako každý rok, i letos pro Vás chystáme spoustu překvapení, zábavy a společné radosti s dalšími – tedy už letošními klienty. V letošním roce bude představeno a slavnostně předáno novým majitelům cca 25 psích „maturantů“ a již tradičně každý z těchto pejsků bude mít svého patrona z řad známých umělců a osobností, kteří již přislíbili svou účast.
Dovolujeme si Vás tedy pozvat na čtvrtý ročník akce „Super den“, který je jakousi „promocí“ asistenčních psů daného ročníku. Stejně jako každý rok, psí asistenti i letos předvedou své „umění“, zahrají v pohádce a představí se i v „reklamních spotech“. Bude zde veřejnosti představena i fenka bernardýna, která, jako první zástupce tohoto plemene v České republice je připravována pro zrakově a tělesně postiženou paničku.
Akce Super den 2006 – den otevřených dveří a srdcí, bude zahájen v sobotu 16. 9. 2006 v 11:00 hodin. I letos mezi nás zavítají a převezmou patronát nad „psími maturanty“ známé a populární osobnosti a naši čestní členové – paní Marta Kubišová, herci Jan Potměšil a Václav Vydra, textař a básník Pavel Vrba, zpěvák Karel Kahovec, zpěvák Martin France, který má ve svém repertoáru zařazeny i písničky ve znakovém jazyce, trawesti show z Brna Miss Angelika, který nevynechal žádný ročník Super dne a mnoho dalších. Mezi novými patrony přivítáme i kouzelníka Pavla Kožíška, takže „možná přijde i kouzelník…..“ či zpěvačky Ilonu Csákovou a Ivetu Bartošovou, Michala Hudčeka ze SuperStar a zpěváka, známého zejména v „barvě Helppes“ – sluníčkové – Daniela Nekonečného a další zajímavé osobnosti.
Pro ty, kteří u nás ještě nebyli a nevědí, kde se Super dny konají a chtěli by svou účastí podpořit výcvik asistenčních psů pro handicapované – je to areál Helppes – Centra výcviku psů pro postižené, Praha 5 – Motol, roh Plzeňské a Zahradníčkovy ulice – přímo proti STK (cesta bude značena). Dostanete se k nám tramvají číslo 9 a 10 do zastávky „Hotel Golf“ – vchod je cca 20m od zastávky. Vstupné je samozřejmě, jako vždy dobrovolné.
Těšíme na Vás

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *