Pozvánka do ZOO Ostrava

Den s Nadací OKD v ZOO Ostrava

Již tuto sobotu 18. dubna 2009

V tento den bude slavnostně otevřen nový pavilon drápkatých opiček  ,,Malá Amazonie“ , jehož realizaci podpořila i Nadace OKD, poskytnutím částky 1,9 milionu korun. Zbylá část projektu je hrazena převážně z příspěvku statutárního města Ostrava.

U této příležitosti připravila Nadace OKD spolu s partnerskými organizacemi NOKD zábavný den, plný soutěžní pro děti – ,,Opičí cesta Nadace OKD“.

V doprovodu dospělého a s letákem, jenž obdrží při vstupu absolvuje dítě připravenou trasu,,Opičí cestu“. V průběhu této cesty projde pěti stanovišti. Každé stanoviště bude mít na starosti jedna partnerská organizace NOKD, která bude na tomto místě prezentovat své aktivity a zároveň bude za toto stanoviště odpovídat. U daného stanoviště bude stát pověřená osoba, která dětem položí otázku nebo úkol a po zodpovězení této otázky, případně splnění tohoto úkolu dostane dítě na kartu razítka.

Naše organizace ,, Podané ruce,o.s. dostala na starost stanoviště č. 5 – Opi. Téma daného stanoviště zní: ,, Co jedí opičky?“ Zde budou mít děti za úkol roztřídit obrázky jídla, co opičky jí a co ne. Také máme připraveny otázky pro malé i větší děti. Týkají se drápkatých opiček – Tamarínu pinčích, které jsou dominantou nově zbudovaného pavilonu v ZOO Ostrava.

Podané ruce,o.s. budou na této akci zastoupeny čtyřmi členy : p. Helenou Fejkusovou, p. Monikou Olbrechtovou, p. Monikou Křítkovou a p. Ing. Štěpánem Křístkem. Canisterapeutického pejska vzít nemůžeme, neboť do této zoologické zahrady je vstup jiným zvířátkům zakázán. Ale i tak se budeme snažit všem návštěvníkům ZOO přiblížit práci canisterapeutických týmů a blahodárný vliv canis. pejsků prezentovat prostřednictvím různých materiálů a fotografií.

Celý tým se na tuto akci už moc těší, jen aby nám alespoň trošku přálo počasí.

Srdečně Vás a Vaše rodiny na akci ,,Den s Nadací OKD v ZOO Ostrava zveme !

Přijďte nás podpořit

Za Podané ruce,o.s.

Monika Olbrechtová

Koordinátor canisterapie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *