Postiženým dětem bude pomáhat fenka

Bohumín Dětem s kombinovanými vadami z Centra denních služeb Salome bude tento týden pomáhat sedmiletá fenka labradorského retrívra Julka. V canisterapii, která využívá kontakt se psem, se děti budou učit rozvíjet jemnou i hrubou motoriku, řekla vedoucí centra Jarmila Krömerová.

Centrum týdenní terapii se psem pořádá už druhým rokem a zvažuje, že si pro canisterapii pořídí i vlastního psa. Zatímco loni byla terapie skupinová, letos bude zaměřena individuálně na jednotlivé děti. ” Děti se učí odvaze, pozorují pejska a hladí ho. Dělají i jednoduché úkony, pejska kartáčují nebo mu připínají obojek. Pes je cvičen na to, že musí poslechnout i děti,” vysvětlila Krömerová.

Doplnila, že postižené děti jsou velmi citlivé a kontakt se psem je pro ně obrovskou radostí: ” Ještě jsme se nesetkali se špatnou reakcí na pejska. I děti, které jsou jinak uzavřené, prostřednictvím psa doslova rozkvetou. Děti jsou otevřenější a vždycky říkám, že to má dobrý vliv i na personál, všichni mají radost.” Pro psa je však takové setkání velmi vyčerpávající. Proto bude do centra jen docházet. ” Loni jsme zjistili, že když jsme ho nechali v budově, nedokázal si tam odpočinout. Pořád to vnímal jako pracoviště a byl stále ve střehu,” uvedla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *