Po prázdninách odčervit a odblešit!

Trochu zkušenější chovatelé dobře vědí, že domácí zvířata, která dlela povětšině celé léto na chalupě či chatě anebo i v exotičtějším prostředí, je dobře před návratem do „civilizace“ odčervit a samozřejmě zbavit i všech vnějších parazitů, zejména blech. Je ale vhodné na toto, zejména při příležitosti končících prázdnin, upozornit i ty, kdo si s končícím létem chtějí do města vzít koťátko, či pejska.

Pro ty, kdo si pořídili v létě štěně či kotě a myslejí to s jejich chovem vážně je důležité si uvědomit, že kromě zmíněného odčervení je třeba nové „mazlíčky“ nechat očkovat proti vzteklině. Pro psy je to povinné bez výjimky a to od stáří tří měsíců a poté každým rokem. U koček to sice nutné podle zákona není, jedině při vydání „cestovního“ pasu pro malá zvířata, ale určitě je vhodné očkování proti vzteklině doporučit.

Každopádně je na místě uvést, že vozit si z cest, ať už po Čechách či po cizině zvířata jako suvenýr, nelze doporučit. Ať už by šlo o štěně, kotě, anebo želvičku. Zvíře jako suvenýr není vhodné!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *