Pes ležel ve vlastních výkalech

Veterinář a záchranář byli přivoláni k týranému psu. Ten byl však zřejmě jen zanedbaný.

Tisová – Dřevěný přístřešek na spadnutí, před ním plácek z udusané hlíny plný výkalů a dobrá tři kolečka roztrhaného zablešeného molitanu.

Uprostřed harampádí se povalovalo nemyté, nestříhané a páchnoucí psí dobrotisko. Takový obrázek se naskytl v Tisové na Tachovsku včera dopoledne veterináři Františku Korousovi a zvířecímu záchranáři Karlu Bobálovi. Přijeli na udání a hledali zahrádku na konci vesnice, kde údajně žije týraný pes.

“Asi nejde o týrání, zvíře nevypadá vyhuble, není zbité,” říkal veterinární inspektor Korous, když psa našel. Přestože nešlo o týrání, majitel prý porušil zákon o ochraně zvířat. “Podmínky pro chov jsou nevyhovující. Ten molitan by měl majitel uklidit, psa umýt a možná i ostříhat a dohlédnout, aby měl dost vody. Začnou horka,” poznamenal Korous.

Když Karel Bobál ze Záchranné stanice handicapovaných živočichů psa důkladněji obhlížel, nemohl pod vrstvami chundelaté srsti poznat rasu. “Vypadá to na briarda,” tipl Bobál. Vzápětí se ale rozčílil, protože pes neměl obojek. Do krku se mu zařezával obyčejný řetěz zakončený fabkovým zámkem.

Starostka obce Marie Čadková se na místě byla podívat, aby mohla zjistit majitele. “Bez vlastníka se stejně náprava nedá zjednat. Záchranáři nemůžou psa jenom tak odvézt, nebo pustit ze řetězu, podle zákona je to věc, která někomu patří,” vysvětlil Bobál.

Starostce nakonec stačil jeden telefonát, aby dohledala majitele. “Pes patří jedné místní rodině. Psa netýrají. Normálně ho krmí a nosí mu vodu, ale až odpoledne,” řekla. Ani Čadkové se nelíbilo, že zvíře žije v hromadách zablešeného molitanu. “Majitelka slíbila, že tu uklidí,” řekla Čadková.

Případem se dál bude zabývat odbor životního prostředí při Městském úřadu v Tachově.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *