Pejskové z Pomocných tlapek přijeli do Horšovského Týna

Horšovský Týn – Za dětmi ze Základní školy a Odborné školy v H. Týně přijeli včera pejskové z Pomocných tlapek – obecně prospěšné společnosti, která se zabývá chovem a výcvikem asistenčních psů pro tělesně postižené lidi.

“Rok jsme děti neviděli, ale pejskové se na vás moc těšili,” vítali se se školáky Olga a Jiří Tomášů. “Asistenční psi mohou pomáhat lidem upoutaným na vozík i nevidomým, neslyšícím nebo lidem se záchvatovými onemocněními. Retrívři jsou pro tyto účely cvičeni nejčastěji díky své přátelské povaze, ochotě pomáhat a učit se. Jsou to ale také velcí komedianti, klidně by se uplatnili v cirkuse a tak je nesmíme rozptylovat.” Černý labrador Lord a zlatá Hennesey si mohli ocásky uvrtět a stejně nadšené byly i všechny děti.

“Lord umí třeba podat pantofle, mobil, otevřít dveře, ale i svléknout ponožky nebo bundu,” prozradila dětem paní Tomášů s tím, že Hennesey jezdí pravidelně za dětmi s kombinovanými vadami na canisterapii. “Je to léčebný kontakt lidí se psy, například polohování. Pejskové totiž vydávají energii, která pomáhá uvolňovat svaly.”

Fotografie: Manželé Tomášů z Pomocných tlapek přivezli Lorda a Hennesey (na snímku), která se od dětí nechtěla ani hnout.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *