Pejskaři jsou na tapetě

Prachatice – Nastává obleva a odtávající sníh začíná odhalovat své dosud skryté “poklady”, které vyprodukovali čtyřnozí obyvatelé města a které jejich nečistotní a lhostejní majitelé neuklidili. Na neukázněné pejskaře se proto začala zaměřovat městská policie.

Občané musejí mít svého psa uvázaného na vodítku a samozřejmostí by pro ně mělo být uklízení psích exkrementů. “Strážníci si v tomto období více všímají pejskařů. Hlídají, jestli jsou psi přivázaní a hlavně, jestli majitelé uklízejí exkrementy po svých psech. K tomu využívají i kamerový systém. Jakmile zaznamenáme volně puštěného psa, nebo pejskaře, který neuklidí po svém miláčkovi, vyšleme k němu hlídku,” sdělila mluvčí městské policie Blanka Rokůsková.

Městští strážníci přestupek zatím řeší ve většině případů domluvou. Mohou ale vyměřit pokutu až do výše jednoho tisíce korun. “Hlídky zatím využívají hlavně domluvy. Pokud vypisují pokuty, tak maximálně ve výši sto až dvě stě korun. Časté to ale není, zatím hlavně využívají napomenutí,” uvedla Rokůsková.

Strážníci denně napomenou tak dva až tři lidi. Pokutu vypíší přibližně jednou týdně. “Pejskaře stačí většinou jednou napomenout a napříště s nimi už problémy nejsou,” upřesnila mluvčí. “Máme tady akorát jednoho mladíka, který asi tráví svůj volný čas provokováním strážníků. Svého psa vodí neuvázaného a nesbírá po něm výkaly. Toho ale předáváme rovnou na přestupky”.

Prachatická Městská policie má také k dispozici sanitární kotce pro psí tuláky. “Pokud se najde majitel odchyceného psa, zaplatí pokutu sto korun. Když svého chlupáče neuhlídá vícekrát za sebou, vyměříme mu pokutu vyšší,” řekla Blanka Rokůsková.

“Momentálně máme kotce prázdné. Nedávno jsme umístili dva nalezence k novým majitelům a další zatoulané psi jsme naštěstí zatím neobjevili,” poznamenala mluvčí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *