Nadace Eurotel rozdala peníze, pomohla i Demosthenu

Ústí nad Labem – Sto tisíc korun včera předala Nadace Eurotel (NE) Lence Pospíšilové, ředitelce ústeckého nestátního zařízení Demosthenes. To se zabývá ucelenou rehabilitací postižených dětí, nadace podpořila jeho projekt Canisterapie aneb pes pomáhá.

S Demosthenem získaly regionální granty NE ještě čtyři další projekty z Ústeckého, Libereckého a Karlovarského kraje. Čtyři nestátní neziskové organizace, které pomáhají zlepšit život znevýhodněným dětem.

“Podpora nadace je pro nás důležitá. Canisterapie se u nás totiž rozvinula v takové kvalitě, jaká v okolí, myslím, není běžná. Je zde vzdělaná canisterapeutka a k ní pes, který nedávno složil canisterapeutické zkoušky. U nás je to ale jen jedna z mnoha metod, jak pečujeme o děti. Moc se nám osvědčila třeba u autistů,” řekla ředitelka Demosthena. “O to víc si ceníme toho, že nadace podpořila právě nás, kteří jsme závislí na podpoře zcela,” dodala.

“Projekty se nám hodnotilo špatně, bylo to složité,” přiznal Josef Hon z teplické Arkadie, člen rady Nadace Eurotel. Připustil, že NE supluje stát, ale tam kde by neměla. “Stát mnohdy rozděluje peníze nesystémově. Lidé jsou často tlačeni k tomu, aby využívali ústavní péči, místo aby žili s dětmi v rodině,” uvedl.

Rada vybírala ze 13 projektů, na Moravě jich bývá až třikrát tolik. Podpořila také projekt Patříme k sobě, koncerty postižených dětí pro veřejnost semilské Podkrkonošské společnosti přátel dětí zdravotně postižených či Mateřské centrum Klubíčko pro rodiny se zdravotně postiženými dětmi občanského sdružení Porozumění z Litvínova. To také v SMS hlasování dostalo nejvíce hlasů a k podpoře 350 tisíc tak ještě 50 tisíc korun navíc. Jeho předsedkyni Mirku Ondovou to překvapilo a dojalo.

Nadace Eurotel také spolupracuje s organizací Zdravotní klaun a dává dětem do nemocnic zdarma Go kupony, aby mohly volat rodičům. “Jsme rádi, že se ujaly i naše dárcovské SMS. Naposledy byly využity pro benefiční koncert Večer pro New Orleans, ” řekla Ivana Šatrová, vedoucí projektu Nadace Eurotel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *