Na zvířecí akci přijede i Fejk

Neratovice – Rozsáhlou výstavu obrázků a figur zvířat připravuje Dům kněžny Emmy ve spolupráci s městem a školami. Akce nazvaná “Máme rádi zvířata” začne 9. června v areálu domova. Hlavní organizátorku Květu Novákovou na nápad přivedla její profese sociální asistentky, při níž se věnuje i canisterapii – léčbě kontaktem se psem, konkrétně s mladou fenou retrívra Sárou.

“Canisterapii se Sárou provádím v různých stacionářích a ústavech sociální péče s dospělými i s dětskými pacienty,” říká Nováková, kterou přitom napadlo zapojit tyto organizace do akce ve znamení zvířat. Děti z mateřských a základních škol i senioři z domovů proto už několik měsíců vyrábějí a kreslí zvířata v různých velikostech. Výstava bude probíhat zároveň v domově důchodců, ve vstupní hale radnice a ve Společenském domě,” uvedla Květa Nováková, která na zahájení výstavy pozvala i ředitele pražské zoologické zahrady Petra Fejka.

“Pan ředitel slíbil přijet s živým zvířetem, buď s hadem nebo s ptákem,”

doplnila. Některé trojrozměrné figuríny zvířat budou velkých rozměrů a jedno dokonce připravují v nadživotní velikosti. Expozice v prostorách zůstane i o letních prázdninách.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *