MaMiNa zahájila opět svou činnost

Mateřské centrum přinese mimo jiné i canisterapii či schůzky maminek s dětmi

Letní prázdniny pominuly a do Mateřského centra MaMiNa v Polici nad Metují se začínají opět scházet maminky se svými ratolestmi, aby si společně popovídaly, zacvičily nebo naučily něco nového.

Police nad Metují – Také v letošním školním roce se mohou příznivkyně centra těšit na rozmanité výstavy, kurz anglického jazyka, kalanetiku pro krásnou postavu, second handy oblečení pro kluky i holčičky a mnoho dalšího.

Miminkování, Kapříci i Cvrčci

V programu MaMiNy zůstávají také oblíbené pravidelné schůzky maminek s dětmi. Již včera od 9.30 do 11.30 hodin se uskutečnilo první Miminkování, které bude probíhat pravidelně každé úterý. “Miminkování je určeno pro budoucí maminky i pro ty s dětmi do jednoho roku. Účastnice si při schůzce například něco vyrábějí, povídají si o svých capartech nebo si pozvou na přednášku nějakého odborníka, třeba laktační poradkyni,” sdělila jedna ze zakladatelek mateřského centra Jitka Klímová. Každou středu od 9.30 hodin si pak přijdou na své maminky s dětmi od jednoho a půl roku až do čtyř let v dvouhodinovém programu Kapříci, který přináší mimo jiné také společné vytváření drobných výrobků. Ve stejný čas ve čtvrtek centrum bude opět ožívat programem nazvaným Cvrčci, jenž je zaměřený především na tanečky.

Přijde i fenka Aisa

Své místo v programu centra najdou opět členové občanského sdružení Psi pro život Milada Macháčková s fenkou Aisou z Habrtěnek, které se budou dvakrát do měsíce věnovat canisterapii, jež se v MaMiNě objevila poprvé v březnu. Canisterapie, tedy léčení člověka psem, klade důraz na řešení psychologických problémů, působí na fyzické zdraví a uplatňuje se jako podpůrná psychoterapeutická metoda tam, kde jiné selhávají nebo je nejde použít. “Canisterapie bude i nadále prováděna individuálně, přesně podle potřeb klientů. Pokud se nám podaří sehnat peníze, plánujeme také jednou za čtvrt roku víkendová terapeutická setkání na zoofarmě ve Dvoře Králové,” prozradila novinku Klímová.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *