Lidé postrádají hotel pro své psy

Žďár nad Sázavou ţ Pražící sluníčko, lesknoucí se mořská hladina, objevování krás cizokrajných zemí. Ideální dovolená pro téměř každého z nás. Jet na dovolenou do ciziny či ” jen” na druhý konec republiky je však dnes pro řadu lidí nemyslitelná záležitost. Museli by totiž nechat svého čtyřnohého miláčka napospas osudu.

Službu poskytovat nechtějí

Co by pomohlo? ” Jednoznačně bych byl pro psí hotel. Shánět hlídání pro psa je obzvlášť v létě obrovský problém. Jet až kupříkladu k Praze do psího hotelu se mi nezdá jako nejlepší a nejlevnější řešení. Kdyby se takové zařízení provozovalo i u nás v regionu, určitě bych toho využil,” řekl Tomáš Karas ze Žďáru nad Sázavou. Ubytování psů před nějakým časem fungovalo v psím útulku u hotelu Grunt ve Žďáře nad Sázavou. Dnes však tuto službu poskytovat nechtějí. ” Psy už u nás nehlídáme. Bývají totiž dost ve stresu a někdy třeba dva dny nejedí. Když jdou z bytu do venkovního kotce, není se čemu divit. Takže pokud jede někdo na dovolenou, bytového psa si od něj rozhodně nevezmeme. Maximálně uděláme výjimku, když jde třeba nějaká paní z vesnice na operaci. Nebo při podobném nouzovém řešení,” řekla majitelka útulku Jolana Sojková.

Pas je nutností

Rekreant, který nemá možnost svého čtyřnohého přítele umístit u přátel či známých, ho musí vzít s sebou. ” Při pobytech v České republice nejsou daná žádná zvláštní bezpečnostní opatření. Do zahraničí však lidé musejí vozit Pet pas a pejsek má mít čip nebo tetování,” řekla veterinářka Pavla Dobrovolná. Mimo země Evropské unie je pak určena povinnost disponovat takzvaným osvědčením o nákazové situaci v rodné zemi s kulatým razítkem veterinární správy. Ta ve Žďáře nad Sázavou sídlí nedaleko ulice Barákova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *