Handicapovaní se královsky bavili

Fenky Sára, Fleura a Amálka vzbudily při pomlázkové veselici pozdvižení

Každého člověka jistě potěší úsměv na tváři těch, kteří to v životě nemají kvůli svému handicapu zrovna jednoduché. Mezi ně patří i klienti stacionářů, ústavů sociální péče nebo speciálních škol.Červený Kostelec – Pro ně uspořádala ve čtvrtek zdejší Speciální škola Pomlázkové posezení. To se v sokolovně konalo již potřetí. Letošního ročníku se zúčastnilo kolem 400 lidí z 15 škol, ústavů a stacionářů celého Královéhradeckého kraje. Odpoledne plné her, tance a jiné zábavy si nenechali ujít lidičky z Jičína, Slatiňan, Nového Města nad Metují, Trutnova, Jaroměře, Úpice, Náchoda, Hořiček, Markoušovic a dalších měst. Celou akci zpříjemňovaly písně hudební skupiny Flégl Nágl. “Skupina tady hraje už třetím rokem. Umí bezvadně podchytit náladu a má velké pochopení pro handicapované účastníky,” sdělila ředitelka červenokostelecké speciální školy Jana Hartmanová.

Tančili i soutěžili

Po prvním brnknutí do kytary se taneční parket ihned zaplnil a nezůstal na dlouhou chvíli prázdný po celý průběh akce. Program zpestřilo několik soutěží, které pro děti připravila vychovatelka speciální školy Hana Havířová. Jednalo se především o jednoduché sportovní úkoly, ale i soutěže s velikonoční tématikou. “Při výrobě pomůcek potřebných k soutěžím mně hodně pomáhali také žáci naší školy,” prozradila Havířová. Účastníci Pomlázkového posezení se do soutěžení pustili s velkým nadšením. Házeli balónky do krabice ozdobené zvířátkem, strefovali se míčkem pomocí hokejky do branky, na udici chytali magnetické rybičky, skládali puzzle s velikonočním obrázkem a podobně. Za splněné úkoly dostávali sladkou odměnu v podobě bonbónů.

Na akci zavítali také pejsci

Bohatý odpolední program ještě více oživil příchod třech canisterapeutek Jitky Sedláčkové, Pavly Šatné a Veroniky Gavlasové, které do sokolovny zavítaly z okolí České Skalice. Ty si s sebou přivedly tři fenky Sáru, Fleuru a Amálku, které vzbudily mezi návštěvníky velké pozdvižení. Každý si chtěl alespoň jednoho ze psů pohladit, dát mu pamlsek nebo pac. Původně měly canisterapeutky v plánu stručně o léčbě člověka psem pohovořit a předvést malou ukázku, ale vzhledem k velkému počtu lidí to nepřicházelo v úvahu.

Obdrželi dárečky

Všichni účastníci díky sponzorům, kteří věnovali na akci spoustu peněz, prožili báječné odpoledne. V závěru obdrželi dárečky v podobě přívěsků, čokoládových vajíček, pohledů, froté ručníčků nebo malých plyšových hraček.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *