Handicapované děti rehabilitují u rybníka

Chlum u Třeboně – S přípravou handicapovaných dětí na vstup do mateřských škol pomáhá psychorehabilitační kurz, který právě v těchto dnech na břehu rybníka Hejtman pořádá katedra klinických oborů Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity. Zároveň program umožňuje zlepšit kvalitu života rodin z Benešovska, Písecka a Českobudějovicka, které se kurzu účastní a v neposlední řadě prohloubí praktické zkušenosti vysokoškolaček, které tu společně s odborníky celý projekt zajišťují.

Pohostinnosti rekreačního zařízení Lesák využívá šest rodin dětí, u nichž vznikl v časném období života handicap. Ty se tu s rodiči, prarodiči, zdravými sourozenci, ale také lékaři, psychology, sociálními pracovníky a jedenácti studentkami zdravotně sociální fakulty věnují nejrůznějším druhům terapie.

“Součástí psychorehabilitačního pobytu jsou jak přednášky expertů, tak vzájemná výměna zkušeností, rodinná terapie, muzikoterapie, arteterapie a canisterapie, podstatná část programu pro děti se věnuje hrám,” shrnul za fakultu Josef Havlík. Dodal, že rodiče a prarodiče oceňují zejména to, že získají vědomosti z oblasti zdravotní péče, rehabilitace a sociálního poradenství.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *