Chov psů je náročný koníček

Brno Výstavy psů pravidelně lákají chovatele z celé Evropy. Své čtyřnohé členy rodin chtějí totiž předvést co největšímu počtu lidí. Výjimkou nebyla ani patnáctá Mezinárodní výstava psů na brněnském výstavišti. Zatímco někteří ji pojali profesionálně, jiní jen jako koníčka. I oni však procestují za výstavami tisíce kilometrů měsíčně.

” Jsem ze Záhřebu. Cesta do Brna není tak dlouhá, jen šest hodin autem. Každý týden vyrážím na výstavu někde v Evropě. Často jezdím do Itálie, Rakouska, Portugalska. Ale také do Skandinávie a západní Evropy. Nejdál jsem byla v Argentině,” říká mladá chovatelka psů Natalia Kalečak.

Nejčastěji cestuje se svým sněhově bílým psem rasy Lagotto Romagnolo jménem Vigo. Hustá srst nejvíc připomíná hrubou ovčí vlnu. Toto původem italské plemeno se vyznačuje schopností vyčenichat lanýže.

” Srst vypadá, že se na ni chytne každá špína, ale stačí ji jen dvakrát do měsíce vykartáčovat. Na péči je Vigo méně náročný než pudl a maltézáček. Vigo znamená v italštině bojovník, ten můj je velice něžný,” vysvětluje s úsměvem Natalia.

Tvrdí, že v Chorvatsku není ježdění po výstavách příliš obvyklé, zato v Itálii a USA je to úspěšný byznys. ” Pro mě jsou výstavy koníčkem, který je velmi náročný na čas. Jako zábavu je bere i Vigo. Jinak bych s ním nejezdila. Nemá smysl vozit na výstavy psa, který nesnese společnost,” míní chovatelka.

I přesto, že s Vigem objíždí řadu výstav, ve stravě jej příliš nerozmazluje. ” Dostává psí konzervy, ale také maso, rýži a zeleninu. Žádné speciální doplňky ani vitamíny nejsou třeba,” tvrdí chovatelka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *