CANISTERAPEUTICKÝ VÍKEND VĚTŘKOVICE 2005

Na canisterapeutický víkend, který pořádala společnost Podané ruce, se nás vydalo 32. Po komplikovanějším hledání kempu jsme se v sobotu dopoledne s hodinovým zpožděním všichni setkali. Počasí nám přálo.

 

Nejdříve jsme se shromáždili ve společné místnosti. Tam proběhla přednáška na téma canisterapie. Na přítomných psech, kteří již několik let canisterapii provádějí mohli účastníci semináře vidět různé formy polohování. Na všechny otázky se snažily odpovědět lektorky Helena Fajkusová a Olga Mičulková. Díky teplému sluníčku jsme druhou část přesunuli ven. Druhá část byla diskuzní. Diskutovali jsme o formách pomoci dětem, dospělým i seniorům canisterapií. Došlo také k vzájemné výměně zkušeností, která je pro každého kdo společně se svým psem pomáhá, nejdůležitější. Během dne jsme si stačili projít okolní lesy a někteří také nasbírali houby, nebo si pochutnali na lesních malinách. Večer jsme si opekli špekáčky, popovídali si a postupně odcházeli do svých chatek.

 

Druhý den probíhaly canisterapeutické zkoušky. Z přihlášených 13 psů 4 neuspěli. Máme radost z nových canisterapeutů. Věříme, že je jejich nadšení neopustí a budeme moci sledovat jejich práci. Během čekání na verdikt o složení zkoušek nám David Fordey připomínal správné vedení psa. Zároveň také upozornil na nejčastější chyby a poradil jak jim předcházet. Potom již přišla zkušební komise. (Foto ze zkoušek)

 

Úspěšným byl předán certifikát. Paní Helena Fejkusová poděkovala všem za účast. Nakonec jsme se podělili o dárečky, které věnovali prodejny ZOO PRODEJNA FRÝDEK-MÍSTEK a ZOO CENTRUM FRÝDEK-MÍSTEK. Všem udělali obrovskou radost. Pak jsme si již sbalili svých „pár švestek“ a spolu se čtyřnohými kamarády odcestovali domů. Vše jsme stihli za slunného počasí. Pršelo pouze cestou domů, ale to už nikomu nevadilo. Těšíme se na další setkání stávajících canisterapeutů, i nováčků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *