Alice chodí se psem do školy i na nákupy

TŘEMOŠNÁ – Když vám něco upadne na zem, žádný problém. Prostě vstanete a zvednete to. Pro vozíčkáře to ale tak jednoduché být nemusí.

Padesát z nich v celé republice má ale štěstí. Od obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky dostali velkého pomocníka – asistenčního psa.”Mám Dianu šest měsíců a už si život bez ní vůbec nedovedu představit,” drží se své labradorky dvanáctiletá Alice Mojžíšová z Kadaně. “Chodí se mnou do školy, otevírá mi dveře a podá všechno, co potřebuji. Chodíme spolu i na nákupy a dívat se do výloh na hezké věci,” usmívá se na svou společnici.

Alice je výřečná a na první pohled je na ní vidět, že je ráda v partě. “Miluju plavání, tanec, ráda se hezky a vkusně oblékám,” řekla Šípu Alice. “A v tom všem mi pomáhá Diana. Jsme spolu celý den, rozumíme si pohledem. A když mám někdy bolesti, je i moje léčitelka. Přilehne na bolavé místo a umí mi ulevit,” chválí si i canisterapii Alice.

Na vozíčku je odmalička, protože trpí vzácnou vývojovou vadou dolních končetin. Ale to jí jen málo vadí při navazování nových přátelství. Stejně jako skoro každá holka v jejím věku nerada se učí a uklízí.

Dianou dostala její rodina velkého pomocníka i mazlíka. “Alice se s labradorkou hodně uklidnila a prostřednictvím Diany jsme se seznámili se spoustou dalších hodných lidí,” uvedla pro Šíp maminka Alice Zdena Mojžíšová.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *